تغییر در نحوه کشاورزی و استفاده از آب و خاک

بسمه تعالی

با سلام

 

                 اولین نیازهای بشری آب است که مایه حیات است الحمد الله این نعمت را در ایراج داریم ولی از آن استفاده نا صحیح می کنیم.

                 ما آب شیرین داریم و خاک شیرین ولی متاسفانه از آن بهره کافی نمی بریم  انشا الله اگر همه به فکر تحول هستیم و می خواهیم از روستاهای اطراف عقب نمانیم وقت آن است که دست به دست هم دهیم و نحوه استفاده از آب و خاک شیرین را که خداوند به ما هدیه نموده است به نحوی شایسته از آن بهره ببریم دوستانی که سری به این وبلاگ می زنید خواهشمند است تفکر کنید و در این خصوص عمیق فکر کنید الحمد الله دولت تا 90 درصد هزینه های یکسان سازی زمین های مزروعی را به صورت کمک بلا عوض در اختیار می گذارد وقت آن است که 10 درصد خودیاری را فراهم کنیم و همه جهت یکپارچه سازی زمینهای مزروعی ایراج متفق القول باشیم انشاالله این انگیزه ایجاد تا از این فرصت به صورت بهینه استفاده شود .

 

با تشکر دهیار ایراج

/ 8 نظر / 27 بازدید
خودمونی

قربون آقای عشقی که نیومده میخواد تخته گاز بره .پیشنهاد تون بسیار جالب ودر نوع خودش سازنده است ولی بسیار زمان بر میباشد ونیازمند به فرهنگ سازی نداره بلکه نیاز به پاک سازی یکسری از همشهریها را دارد. با ارزوی موفقیت برای حضرتعالی و همکاران عزیز شما در شورای اسلامی روستای دوست داشتنی ایراج.

بچه کویر

سلام آقای عشقی طرح خوبی هم آبیاری راحت تر میشه هم زمینهای بیشتری را میشود آبیاری کرد و زیر کشت برد اما کشاورزان ایراج را باید توجیه کرد واز مزایای این طرح برای انها گفت همین چند سال قبل که قراربودجویهای اب کشاوری راسیمان کنند خیلیها مخالف بودند ومیگفتن این جویهای کج ودرب وداغون دیگه سیمانش چیه اما این طرح اجرا شد وخیلی هم مردم راضی هستند چون آب کمتری هدر میرود ویا زمانی که آقای حاج جعفر اکبر میخواست آب کشاوری را ساعتی کند خیلیها مخالفت کردند وحتی بعضیها گفتند ما از ایراج میرویم ولی الان واقعا مردم راحتند باساعت وبسیا ردقیق کارشان را انجام میدهند مطمئن باشید اگر این کار بخواهد انجام شود مخالفتهایی میشود با این همه حال شما هم از مزیتهای این طرح در وبلاگتان بنویسید تا آگاهی واطلاعات ما نیز بیشتر شود

رسول دانا

انتخاب شمارا بعنوان دهيار ايراج تبريک مي گويم برايتان آرزوي موفقيت دارم .

داود معتمدی

با سلام انتخاب جنابعالی را به عنوان دهیار روستای ایراج تبریک عرض نموده از درگاه ایزد منان برایتان آرزوی موفقیت همراه با سلامتی را دارم .

ایراج فردا

امیدوارم باکمک همه موفق بشی ولی اگه فعال نباشی از دست ما در امان نیستی

خالو

باسلام و عرض تسلیت به مناسبت شهادت امیر مومنان علی(ع). بحرطویلی است تقدیم به دهیار جدید ایراج . داده دهیار عجب طرح عظیمی ، گرچه این طرح بود طرح قدیمی ، لیک اجرا نشده چون که نبوده است یکی مجری قاطع که کشد تخم از این مردم زحمت کش ایراج ! چه تخمی ؟ که ز سنگ است فروهشته دل خاک ، مشخص کند از سهم اراضی که رسیده است به وراث ز اجداد و نیاکان ، به این نسل جدیدی که ندانند و نکردند فلاحت . همه از دور به نظاره نشینیم ، بگوییم چنین است و چنان است . اگر چارکی از سهم کسی فوت شود ، داد برآریم دریغا که دهیاریُ شورا همه از خیل یزیدند و شمشیر ز رو بسته ، شویم حامی مظلوم و خواهان عدالت . این چنین فکر اگر رخنه کند بین همه ، بهتر آن است که مسکوت گذاریم بگوییم خر از کره گیش فاقد دم بوده شتر دیده ندیدیم و خالو همه را خواب بدیده است گمانم پس افطار زده بستکیُ چرتکیُ رفته به دنیای مقولات. به امید آبادانی ایراج قربانت خالو

حسن اشرف

انتخاب شما را به عنوان دهیار ایراج تبریک گفته وامیدوارم در انجام مسئولیتتان موفق باشید

دومو

انتخاب شما را به عنوان دهیار تبریک گفته و رجائ واثق دارم که با همت و پشت کاری که در جنابعالی سراغ دارم انشائ الله موفق خواهید بود .